Toprak Lüle Mi Yoksa Porselen Lüle Mi Daha İyi?

Toprak veya porselen hammaddelerinden üretilen lülelerden hangisinin daha iyi olduğunu merak ediyorsanız, yazımızın tamamını okuyarak, sizler için hangisinin daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz. Toprak veya porselen lüle konusunda, hammadde farkından dolayı seçim yaparken dikkatli olmanız gerekiyor.

Genel nargile takımlarında, topraktan yapılma lüleleri görme olasılığınız, porselene göre daha fazladır. Fakat topraktan olan lülelerin bazı dezavantajları bulunuyor;

  •          Topraktan olan lüleler, kokunun içerisinde hapsolmasına sebebiyet verebilir.
  •         Aynı zaman içerisinde tadı da içerisinde barındırarak, birkaç sonraki içimlerde can sıkıcı olabilir.

Toprak lüleler ve de porselen hammaddesine sahip lülelerin daha detaylı karşılaştırması için, okumaya devam ederek bilgilenebilirsiniz.

Toprak ve Porselen Lüleler Karşılaştırması

Lülelerinizi alırken dikkat edilmesi gereken tüm detayları bu alt başlıkta bulabilirsiniz. Porselen lüleler veya topraktan yapılmış olan lülelerin arasında ciddi farklar bulunmaktadır. Arada olan farkların sebebinin genellikle hammadde kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz.

Toprak ve Porselen arasında ki farklılıkların tamamı ise şöyle;

  •         Toprak lüle içerisine koku ve tadı hapsederken, porselen olan lüleler yıkandıktan sonra kolayca koku ve tadı dışarı atarlar.
  •          Topraktan yapılmış olan lüleyi temizlemek, porselenden yapılmış olana göre oldukça zordur.
  •          Aralarında ki bir diğer fark ise topraktan olan lülenin daha kolay çatlayabilir ve kırılabilir oluşudur.
  •          Porselenden yapılma lüleler sayesinde, daha uzun süre farklı tatları deneyimleyebilirsiniz. Bu tatları deneyimlerken, farklı tatlardan daha fazla özgün tat almak isterseniz, porselen olanı tercih etmelisiniz.

Toprak hammaddesi gereği biraz da olsa geçirgendir. Porselen ve toprak lüleler arasında bulunan en bariz farkta bu nedenle ortaya çıkar. Hem temizlik, hem de tat özgünlüğü açısından porselen olanı satın almanız daha mantıklı olacaktır.

Kafe ve benzeri yerlerde genellikle topraktan lülelerin kullanılmasının sebebi, maliyetlerinin daha uygun olmasıdır. Kafe ve benzeri yerler sürüm sayesinde para kazandıkları için, kimi zaman sizlerin üst düzey kalite de içtiklerine kafa yormamaktadırlar.

Lüle Satın Al | Porselen ve Toprak Lüle

Lüle satın al araması yaptıktan sonra, vereceğiniz karara lülelerin hava kanallarını da eklemeniz gerekmektedir. Kaliteli lülelerin, hava kanalları yeterli seviyede bulunurken, kalitesiz olan lülelerin hava kanalları yeterli seviyede değildir. Bu durumdan sonra, nargilenizi içerken zorlanmama ihtimaliniz yoktur.

Sizlere tavsiyemiz, hava kanallarına da cinsi kadar dikkat etmeniz yönünde olacaktır.

Porselen ve toprak lüle fark etmeksizin, lüleler farklı şekillerde olabilirler. Derin ve geniş olanları satın alırken daha uzun veya daha çok kişili içimlerde tercih edebilirsiniz. Daha dar ve daha az derinliğe sahip olanları satın alırken, az kişi ve de kısa süreli içimler için tercih edebilirsiniz.

Karar vermek için www.nargio.net web sitemizin ana sayfasında lüleler kategorisine girebilir ve sizlere en çok hitap eden ürünü kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

  • Jan 20, 2021
  • Yorumlar: 0