Nargile Nasıl Temizlenir Püf Noktaları Nelerdir?

Metnimizi okuduktan sonra, nargilenizin nasıl temizleneceği hakkında, kafanızda bulunan tüm soru işaretleri gitmiş olacak. Nargile nasıl temizlenir? Sorusunun tam cevabı, püf noktalarıyla beraber, ayrıntılı şekilde metnimizde yer alıyor.

Öncelikle nargilenizin temizliğini yapmadan önce, birkaç malzemeye ihtiyacınız var. Nargile temizliği için ihtiyaç duyacağınız malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  •          Metal nargilelerin temizlenmesinde gerekli olan ilk materyal, harbi adı verilen uzun, ince ve ucunda fırçası bulunan bir teldir. Su haznesinin tam temizliğini yapmak için gene bir tel yeterli olacaktır. Marpuç suya tutulduktan sonra, harbi ile yumuşak biçimde temizlenmelidir. Temizlenen marpuç, kurumaya bırakılmalı ve kuruyana kadar kullanılmamalıdır.
  •          Nargile nasıl temizlenir? Sorusunun cam nargile temizliği kısmına geldik. Maddelerimizden sonra, daha detaylı bir biçimde cam nargileler ve de metal nargileleri nasıl temizlemeniz gerektiğini anlatacağız. Lüle bölümü için bir tel, ser bölümü için ise harbi ve su yeterli olacaktır. Cam bölümün içerisine ise deterjan gibi temizlik malzemeleri koyup, çalkalamak yeterli olacaktır.

Metal Nargile Nasıl Temizlenir?


Harbi ilk olarak metal nargilelerin temizlenmesi için üretilmiş özel bir materyaldi. Sonralarda cam nargilelerin de temizliğine yardımcı olmak için kullanıldı. Metal nargile nasıl temizlenir? Sorusunun detaylı cevabını, bu ufak bilgilendirmeden sonra sizlere veriyoruz.

1)      İlk olarak yapılması gereken, harbi adını verdiğimiz ve üst tarafta da sizlere belirttiğimiz malzemedir. Bu malzemeyle gereken kısımları temizlemeniz gerekmektedir.

2)      Nargile temizleme püf noktaları için bir diğer adım, su haznesi için geniş telli fırçadır. Geniş tellere sahip bir fırça bulduktan sonra, kolay bir biçimde su haznesini temizleyebilirsiniz.

3)      Marpuç bölümünün temizliği esnasında, mümkünse tazyikli bir biçimde suyla temizlenmelidir. Ardında harbi ile narin bir biçimde, kırmamaya özen göstererek temizlik yapılabilir. Sonrasında, marpucunuzu tamamen kurumaya bırakmanız, yeterli olacaktır.

Bu işlemleri yaptıktan sonra, nargilenizden alacağınız içim keyfi, ortadan tütün ve benzeri kokular kalktığı için artacaktır.

Cam Nargile Nasıl Temizlenir?


Cam nargilelerimizi temizlerken, metal nargilelerde olduğu kadar yorulmayız. Cam nargile nasıl temizlenir? Konumuzu okuduktan sonra, sizler de metal nargileye nazaran, cam nargilenin daha kolay temizlendiği konusunda bizlere hak vereceksiniz.

·         Lüle bölümünde sadece ince bir tel yardımı ile sert davranmadan temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. (Bol su ile sonrasında da kurutarak.)

·         Ser bölümüne geldiğinizde sabun ve harbiden yardım almanız yeterli olacaktır. Aman dikkat! Ser bölümünün temizliğinde, sadece sabun kullanın. Farklı bir kimyasal madde kullanmanıza gerek yok. (Bol su yardımı ile sonrasında kurumaya bırakarak.)

·         Cam nargile nasıl temizlenir? Sorusunun hazne kısmının yanıtı, olayın basitliğini özetler derecede. İçerisine deterjan konulup, çalkalandıktan sonra kurumaya bırakmanız yeterli olacaktır.

·         Marpuç kısmını da harbi ile temizleyebilirsiniz. Ancak bunu yaparken dikkatli olunması gerekmekte, aksi takdirde boruya zarar gelebilmektedir.

  • Jan 26, 2021
  • Yorumlar: 0