Nargile ile İyi Giden İçecekler

Nargile kullanımı yaparken, boğazınız kurumasın diye sık sık sıvı tüketmeniz gerekebilir. Bu durum bilimsel olarak tütün ürünlerinin kullanımı esnasında daha zararlı sonuçlar doğursa bile, nargile kullanımı esnasında hemen hepimiz sıvı tüketimi yapmaktayız. Nargile ile iyi giden içecekler sıralamasının ilk iki sırasında, tabi ki kahve ve çay yer almakta.

Sıralamaların tamamen kişisel beğeni bazlı olduğunu ve de sizlere güzel tavsiyeler sunmak için hazırlandığını söylemek isteriz.

Aslında nargilenizin aromasına göre yanında içeceğiniz içecek değişkenlik gösterebilir. Nargile yanında içecek tüketeceğiniz zaman, nargileniz hafifse daha ağır aromaya sahip bir içecek, ağırsa daha canlı ve hafif aromaya sahip bir içecek tüketebilirsiniz.

Nargile ile Ne İçilir?

Nargilenizin yanına alacağınız içeceğe bir türlü karar veremeyenlerdenseniz, bu yazıyı okuduktan sonra karar verme aşaması sizler için daha kolay geçebilir. Nargile ile ne içilir? Sorusuna yanıt olarak sizlere içeceklerin listelemesini ve de aroma önerilerini yaptık;

·         Türk kahvesi nargilenin yanında muazzam bir uyum yakalamak isteyenlere vereceğimiz ilk tavsiyedir.

·         Standart severlere ve de klasikten şaşmayanlara ise çayı, nargilenin yanında önermekteyiz.

·         Meyve suyu ve limonata özellikle sıcak havalarda buzlu bardakta sizleri serinletecektir.

·         Soğuk kahve türlerinden olan ice latte, ağır aromaların yanında içebileceğiniz bir içecek seçeneği.

·         Bir diğer soğuk kahve olan ice americano ise hafif aromaların yanında içebileceğiniz, sert bir soğuk kahvedir.

Nargile ile iyi giden içecekler arasında bizlere göre milkshake kesinlikle yer almamaktadır. Nargilenin kendine has tat ve aromasını milkshake tarzı içeceklerin bozduğunu düşünmekteyiz.

Diğer önerilerimiz arasında ise filtre kahve türleri yer alıyor. Filtre kahvenin birçok türü ve birçok aroması bulunmaktadır. İçtiğiniz nargile aromasını dengeler tarzda, filtre kahve de içebilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında soğuk, kış aylarında ise sıcak içecekler ile birlikte nargilenizi kullanmanızı önermekteyiz. Tabi en başta da belirttiğimiz gibi bu liste tamamen kişisel zevk ve deneyimlerimize göre hazırlanmıştır. Nargile yanında içecek seçiminde son karar pek tabii sizlere aittir.

Çay ve Nargile İkilisi Neden Bu Kadar Seviliyor?

Sorduğumuz soru aslında oldukça basit bir cevaba sahip. Sorumuz olan “çay ve nargile ikilisi neden bu kadar çok seviliyor?” sorusunun cevabı, kültürel lezzetler olmasından kaynaklıdır.

Her iki lezzette geçmişten günümüze ulaşmış, yöresel lezzetlerimiz arasında yer almaktadır. Çay kültürümüzün bir parçası ve yansıması, nargile ise geçmişten kalma bir diğer içecektir. İşte tam da bu sebeple, nargile yanında içecek isteyenler genelde çay içerler.

Kahve ise nargile yanında en sevilen bir diğer içecektir. Fakat kahvemiz ağır(Türk Kahvesi) olduğundan, sürekli tüketime pek de uygun değildir. Bu sebeple, genellikle ya başlangıçta ya da bitişte 1 adet Türk kahvesi siparişi verilirken, arada bolca çay tüketilmektedir.

Tavsiyelerimizden sonra www.nargio.net adresine girerek, keyifli aromalar ve de kaliteli nargile takımları satın alabilirsiniz.

  • Yazar : Editör
  • Jan 19, 2021
  • Yorumlar: 0