Lüleler

Nargile Lüleleri

Nargile Lülesi Hakkında

Nargile lülesi içerisine tütün konulan ve takımın üzerinde bulunan kil, toprak, porselen, cam gibi hammaddelerden üretilmiş hazneye lüle denir. Üzerine ısı yönetim sistemi (hmd) veya folyo çekilerek kullanılır. Lüle nargile’de aroma tadını etkileyen en önemli unsurlardan biridir. 


Lüle Çeşitleri

Nargile lüleleri yapısal olarak dişi ve erkek olmak üzere ikiye ayrılır. Erkek lülelerin alt kısmı  nargile takımının lüle yuvasına tam geçecek şekilde sivri olarak tasarlanmıştır. Dişi nargile lülerinin altında ise geniş çaplı tek delik bulunur.   Lüleleri birbirinden ayıran diğer bir özellik ise iç çanak yapılarının değişkenliğidir. Klasik diye tabir edilen çok delikli çanak yapısına sahip nargile lülelerinde fresh aromaların keskinliğini daha fazla hissedersiniz. Bir diğer çanak yapısı olan tek delikli phunnel olarakta bilinen lülelerde hava akımı tek bir delikten geçer.  Lüleleri sırlı ve sırsız olarakta ikiye ayırabiliriz. Sırlı lüleler tat ve koku tutmaz. Önceki içtiğiniz aromanın tadını bir sonrakine karıştırmaz. Lülenin üzerine boya veya bir takım hammaddeler ile sır diye tabir edilen madde sürülür, böylelikle tat tutma sorunu ortadan kalkar. Sırsız lüleler tat ve koku tutar. Eğer her zaman aynı aromayı içiyorsanız sırsız ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Sürekli aroma değiştiren biri iseniz sırlı ürünleri kullanmalısınız.


Lüle Nargile Takımına Göre mi? Tütüne Göre mi Alınır ?

Sır işleminden geçmemiş toprak veya kil lülelerde genelde klasik diye tabir edilen; anason, üzüm, capi gibi sert aromalar tercih edilir. Bu aromaların herbiri  kokunun ve tadın tutması için farklı sırsız lüleler kullanmanız tavsiye edilir. Genelde bu tarz içimler lüle üzerine folyo+elek kullanılarak içilir. Diğer sırla kaplı lülelerde her türlü sek(üzüm, şeftali, ananas, anason) ve karışım(jibiar dejavu, starbuzz pink, al fakher okyanus) aromalarını isterseniz folyo+elek , isterseniz lüle üzeri hmd(ısı yönetim sistemi) ile kullanabilirsiniz. Eğer kısa süreli içim ve bol duman almak istiyorsanız tütününüzü lülenin sınır çizgisinden birazdaha fazla koyarak üzerine hmd ile bastırabilirsiniz. 3 köz ile demleyip 2 köze indirmenizi tavsiye ederiz, aksi halde tütününüz yanacak ve size kötü bir tat verecektir. Genelde kullanıcıların sorduğu “ eds bigboss pro takım aldım, hangi lüleyi kullanmalıyım?”  şeklindeki sorulara öncelikle verdiğimiz cevap; ne tarz tütünlerin kullanıldığı ile alakalıdır. Hangi tütünler ile hangi lülenin kullanılması gerektiği yazımızı bir başka makalede yayınlayacağız.


1 den 20 e 39 (2 sayfa) ürün gösteriliyor